Kobra - český systém inteligentního řizeni budov.

Když se vyslovi termín "inteligentní dum", spousta z nás si vybavi dům, který umí za svého majitele i přemýšlet, dům plný i v zásadě nepotřebných technologii a čast o také - dům , který si většina z nás nemůže dovolit. Ano, existuje spousta různých řešeni a přístupů k této dnes tak často vyslovované "mantře" - mantře zvané inteligentní dům. Zde Vám představíme systém řízení Kobra, který byl vyvinut v roce 2004 ve spolupráci s katedrou TZB Českého vysokého učení technického v Praze.

Motorem vývoje Kobry v minulosti i dnes, je vytvořit funkčního pomocníka, který bude řídit jen ty důležité procesy v domech (vytápění, ovládání žaluzií, závlahu zahrady či např. bazénovou technologii ) tak , aby provoz domu byl efektivní, komfortní, hospodárný a intuitivní na ovládáni pro jakéhokoliv člena domácnosti. Tak, aby dům řidil tyto procesy automaticky, ale nijak majitele domu nezatěžoval. Majitel si může všechny hodnoty ve svém domě upravit i na dálku - třeba ze svého mobilního telefonu či tabletu.

Zónová regulace vytápění je nezávislé řizeni teploty v každém prostoru či místnosti sa mostatně. Každá mistnost má svůj teplotní režim a tak nedocházi k jejimu přetápěni/podchlazeni jak tomu bývá u většiny regulací s jednou referenční místnosti (termostatem). Zónová regulace Kobra funguje jednoduše tak, že v každé místnosti je digitálni termostat Kobra, který měří teplotu. Údaj o teplotě je porovnán s přednastaveným teplotním průběhem (Kobra kalendářem) a podle potřeby je sepnuto vytápění v dané mistnosti. Pokud tedy zatopite krbem v obýváku, Kobra to ihned pozná a přestane v obýváku topit, v ostatních mistnostech si přitom hlidá nastavené teploty teplotními kalendář i a podle nich je vytápí. To samé nastane např. pokud do některých pokojů začnesvítit slunce nebo začnete vařit v kuchyni, Kobra to pozná, vypne mistní topení, Vy se cítíte komfort ně a při tom šetříte teplem i penězi.

Co umí inteligentní řízení KOBRA

    
Komplexní řešení vytápění

Naše komplexní řešení včetně dodávky ověřených technologií je zárukou maximální spolehlivosti a úspory. Jedná se o analýzu, návrh, koordinaci a dodávku všech technologií včetně celkové filosofie domu. Nespornou výhodou řešení na míru je zjednodušení technologií a minimalizace pořizovacích nákladů.


Zónová regulace vytápění

Nezávislé řízení teploty v každém prostoru či místnosti samostatně. Každá místnost má svůj teplotní režim a tak nedochází k jejímu přetápění/podchlazení jak tomu bývá u většiny regulací s jednou referenční místností (termostatem).

 

Řízení technologií tepla/chladu

Kobra je schopna řídit a regulovat veškeré dnes dostupné technologie tepelných procesů.

 

Inteligentní ovládání žaluzií

Kobra v sobě obsahuje všechny dnes používané funkce pro řízení žaluzií/rolet.  

 

Chytré řízení bazénové technologie, řízení závlahy zahrady, simulace přítomnosti v domě

Kobra nahradí i řízení těchto technologií ve Vašem domě.

 

Intuitivní ovládání celého domu

Jednoduchost, uživatelská přívětivost a snadnost nastavení jsou jednou z mnoha výsad systému Kobra. Žádné servisní kódy a nepochopitelné postupy.

 

Diagnostika a analýza

Historie všech dat, okamžité zjištění příčiny a místa závady technologie, optimalizace běžící technologie vzdálenou správou, měření efektivity technologií.